Ankara SEO Uzmanı

0
2067

SEO; daha iyi arama motoru görünürlüğü için, bir web sitesini optimize etme sürecidir. Bir SEO uzmanı; optimize edilmiş bir web sayfa yapısını kurmak ve içeriğinizi arama motorları için optimize etmek gibi SEO hizmetleri sağlayarak, işletmenizin bu hedeflere ulaşmasına yardımcı olur.

Arama motoru optimizasyonu (SEO) pahalı olabilir ancak, çevrimiçi pazarlamanın önemli bir parçasıdır. Farklı pek çok SEO türü vardır ve her birinin kendi yararları ve sakıncaları bulunur. Web sitenizin Google’daki görünürlüğünü artırmak istiyorsanız, ilk tercihiniz bir SEO uzmanı olmalıdır.

SEO Uzmanı Kimdir?

Arama motoru optimizasyonu (SEO), daha yüksek web trafiği elde etmek ve sitenin görünürlüğünü iyileştirmek amacıyla, bir web sitesini, Google araması için, optimize etme uygulamasıdır.

SEO çatısı altına giren birçok teknik olsa da bunların tümü bir sitenin görünürlüğünü artırmayı, Google ve diğer arama motorlarından daha fazla organik trafik kazanmayı amaçlar.

Bunun yanında Ankara SEO uzmanı; arama motoru algoritmalarının nasıl çalıştığını ve arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’lerde) daha iyi görünürlük için, bir web sitesini nasıl optimize edeceğini derinlemesine anlayan kişidir.

Bu, başlıklar, meta etiketler ve bağlantı metni gibi sayfa öğelerini optimize etmenin yanı sıra; bağlantı oluşturma ve sosyal medya etkileşimi gibi sayfa dışı SEO taktiklerini geliştirmeyi içerir.

SEO Uzmanı Nasıl Olmalıdır?

SEO alanı sürekli geliştiği için SEO uzmanı olmanın belirli bir yolu yoktur. Bununla birlikte bazı temel adımlar; en son SEO trendlerini ve tekniklerini incelemek, Google’ın güncellemeleri ve en iyi uygulamalarından haberdar olmak ve kendi web sitelerinizde SEO taktikleri uygulamaktır.

Bir SEO uzmanının taşınması gereken nitelikler arasında;

 • Anahtar kelime araştırması yapabilmeli;
 • Temel HTML konularına hâkim olmalı;
 • Teknik SEO bilmeli;
 • Orta ya da ileri düzeyde metin yazarlığı yapabilmeli;
 • Google algoritmalarına ve değişikliklerine aşina olmalı;
 • Site içi ve site dışı optimizasyonu yapabilmeli;
 • SEO içerik üretimi ve planlamasından anlamalı;
 • Rakip analizi ve SEO denetimlerini yapabilmelidir.

Ek olarak HTML ve CSS’nin yanı sıra PHP ve Ruby on Rails gibi programlama dillerini de anlaması önemlidir. Ankara SEO uzmanı olarak görevimiz; öncelikli olarak arama motorlarının nasıl çalıştığını iyi anlamak ve web sitelerini buna göre optimize edebilmektir.

Aynı zamanda güçlü analitik becerilere sahip olduğumuz ve SEO çabalarınızın sonuçlarını takip edip ölçebilmenin faydasına inandığımızdan, SEO optimizasyon hizmetlerimizi, mümkün olan en kaliteli ve profesyonel şekilde gerçekleştirmekteyiz.

SEO Uzmanı Bir Web Sitesini SEO’ya Nasıl Uyumlu Hale Getirir?

Arama motoru optimizasyonu ya da kısaca SEO; bir web sitesinin arama motorlarındaki sıralamasını iyileştirme sürecidir. Ankara SEO uzmanı olarak; bir Web sitesini daha SEO dostu hale getirmek için, yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

 • Web sitesinin kodunun temiz ve optimize edilmiş olmasını sağlamaktır. Böylece hızlı ve verimli bir şekilde yüklenmeye devam eder.
 • Web sitesindeki her sayfa için alakalı ve anahtar kelime açısından zengin başlıklar ve açıklamalar oluşturmaya ve ayrıca diğer yüksek kaliteli web sitelerinden siteye bağlantılar oluşturabiliriz.
 • Başlık etiketleri, meta etiketleri, gövde kopyasına anahtar kelimelerin eklenmesi, bir web sitesinin SEO dostu olmasına yardımcı olacaktır.

Sıralama ne kadar yüksek olursa, insanların web sitesini bulması o kadar olasıdır. Bir web sitesini arama motorları için optimize etmenin birçok yolu bulunuyor. Ancak en önemlisi, sitenin SEO dostu olduğundan emin olmaktır.

Bu, web sitesinin arama motorlarının içeriği taramasını ve dizine eklemesini kolaylaştıracak şekilde tasarlandığı anlamına gelir.

SEO Uzmanıyla Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

SEO olarak adlandırılan arama motoru optimizasyonu; bir web sitesinin arama motorlarındaki sıralamasını iyileştirme uygulamasıdır.

Bir web sitesinin sıralamasını iyileştirmek için kullanılabilecek birçok teknik bulunur. Birçok işletme, en iyi sonuçları elde etmelerine yardımcı olması için, Ankara SEO uzmanı ile iş birliği yapabilir.

Bir SEO uzmanı ile çalıştığınızda;

 • Arama motoru sıralamalarını iyileştirmek için, en son teknikler ve stratejiler hakkında kapsamlı bilgiye sahip olduklarından, uzmandan daha fazla yararlanma fırsatını yakalamış olursunuz.
 • SEO uzmanları; sitenizin arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’lerde) daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olacak deneyim ve bilgiye sahiptirler.
 • SEO uzmanının daha fazla deneyim ve bilgiye sahip olması; daha fazla satış ya da potansiyel müşteriye yol açabilecek daha fazla web sitesi ziyaretçisi anlamına gelir.

SEO uzmanları; hedef kitlenizin ilgisini çekecek ve onları harekete geçmeye teşvik edecek, etkili içerik oluşturmanıza yardımcı olur. Ayrıca web sitenizin olabildiğince üst sıralarda yer almasını engelleyebilecek olası sorunları da belirleyebilirler.

SEO Uzmanı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir SEO uzmanı seçerken, bazı kriterlerin göz önünde bulundurulması, işlemlerin daha kolay ve en iyi şekilde yapılmasının da anahtarıdır.

 • Uzmanın deneyimi ve nitelikleri: Uzmanın SEO konusunda kanıtlanmış bir sicile sahip olduğundan ve en son değişiklikler ve trendler konusunda güncel olduğundan emin olunmalıdır.
 • Uzmanın SEO’ya yaklaşımı: Uzmanın web sitenizin sıralamasını nasıl iyileştirmeyi planladığını ve hangi yöntemleri kullanacağını sormalısınız.
 • Uzmanın ücretleri ve ödeme koşulları: SEO uzmanının ücretlerinin ve ödeme koşullarının irdelenmesi, ileride sürpriz bir fiyatlandırmanın çıkmaması için önemlidir.

Tüm bu faktörlere bakıldığında Ankara SEO uzmanı olarak SEO ihtiyaçlarınız konusunda size yardımcı olacağımızı biliyoruz. En kısa sürede SEO ve diğer hizmetlerimizden yararlanmak için, iletişime geçebilirsiniz.

SEO Uzmanı ile Web Sitesi Geliştirici Arasında Fark Var mı?

Çoğu zaman bir SEO uzmanı ile Web sitesi geliştiricileri birbiriyle karıştırılır. Ancak her ikisinin de farklı uzmanlık alanları bulunur.

 • Bir web geliştiricisi; bir web sitesinin çerçevesini ve yapısını oluşturan kişidir. SEO uzmanları; web sitesini arama motorları için optimize eden kişidir.
 • Web sitesi geliştiricileri, web sitesinin düzgün çalıştığından ve iyi göründüğünden emin olurlar. SEO uzmanları; web sitesinin çevrimiçi olarak arayan kişilere görünür olmasını sağlarlar.
 • Web geliştiriciler; bir web sitesinin genel tasarımından, düzeninden ve kodlanmasından sorumludur. SEO uzmanları; bir web sitesini, arama motorları için optimize etmeye odaklanır.

Bunun yanında Ankara SEO uzmanı olarak çoğunlukla stratejik anahtar kelime yerleştirme ve bağlantı oluşturma yoluyla işletmelerin daha iyi arama motoru sıralaması elde etmelerine yardımcı oluyoruz.

SEO Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

SEO optimizasyonu; bir web sitesinin ya da web sayfasının arama motoru sonuç sayfalarında görünürlüğünü artırma sürecidir. Ankara SEO uzmanı olarak; web sitesi içeriğini, yapısını ve başlıkları, meta etiketleri ve bağlantı metni gibi sayfa öğelerini optimize ediyoruz.

Ek olarak bir web sitesinin arama motoru sıralamasını iyileştirmek için, bağlantı kurma ve sosyal medya katılımı gibi sayfa dışı taktikler olan dış SEO teknikleri kullanabiliyoruz. Anahtar kelime çalışmalarını yaparak, web sitenizin görünürlüğünü artıracak, doğru anahtar kelimeleri araştırarak, sitenizin SERP’lerde daha yüksek sıralarda olmasına yardımcı oluyoruz.

SEO Uzmanı Anahtar Kelime Stratejisini Nasıl Kullanır?

Bir web sitesine gelen trafiği artırmak için, hedeflenecek en iyi kelimeleri ve kelime öbeklerini belirlemek için, anahtar kelime araştırması yapılır.

Ankara SEO uzmanı olarak bu anahtar kelimeleri; başlıklar ve gövde metni dahil olmak üzere, web sitesinde ve ayrıca geri bağlantılarda ve diğer site dışı optimizasyon tekniklerinde kullanabiliyoruz.

Hangi anahtar kelimelerin hedef kitlelerle alakalı olduğunu araştırarak, ardından bu anahtar kelimeleri içeren içerikler oluşturuyoruz. Ayrıca bir web sitesinin görünürlüğünü ve organik arama trafiğini iyileştirmek için, geri bağlantı ve sayfa içi optimizasyonu gibi teknikleri kullanıyoruz.

SSS

Sayfa içi optimizasyon nedir?

Sayfa içi optimizasyon; bir web sitesinin içeriğini ve yapısını, arama motoru sonuç sayfalarındaki sıralamasını iyileştirmek için, optimize etmek anlamına gelir.

Backlink analizi nedir?

Backlink analizi; bir web sitesinin geri bağlantılarını nereden geldiklerini, ne kadar güçlü olduklarını e web sitesinin arama motoru optimizasyonu üzerinde ne tür etkiye sahip olduğunu anlamak için değerlendirme sürecidir.

Profil backlink nedir?

Profil backlink; bir web sitesinin “hakkında” ya da “iletişim” sayfasında görünen bağlantılardır. Çoğunlukla diğer geri bağlantı türleri kadar güçlü değildirler ancak yine de bir web sitesinin arama motoru sıralamasını iyileştirmeye yardımcı olabilirler.

Yeni Bir Projeye Başlanırken Neler Yapılmalıdır?

SEO Hizmeti Ankara