Ankara Kurumsal SEO Eğitimi

0
2274

Başarılı çevrimiçi bir iş yürütmek, internet kaynaklarından mümkün olan en etkili şekilde yararlanmakla ilgilidir. İşte burada kurumsal SEO devreye girer. Şirketinizin arama motoru sonuç sayfalarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olan özel bir çevrimiçi pazarlama biçimidir.

Kurumsal SEO uzmanları; potansiyel müşterilerin sizi kolayca bulabilmesi için, web sitenizin yapıyor olabileceği hataları tespit etmenize ve düzeltmenize yardımcı olabilir. Bunun yanında kurumsal SEO eğitimi oldukça faydalıdır. Her şeyden önce, iyi yürütülen bir SEO kampanyası, bir şirketin web sitesine daha fazla trafik çekecektir.

Kurumsal SEO Eğitimi Nedir?

Kurumsal SEO eğitimi; çalışanlara bir şirketin arama motoru görünürlüğünü ve organik arama trafiğini nasıl iyileştireceklerini öğreten bir kurs ya da programı ifade eder.

Bu eğitimler;

 • Web sitesi içeriğini optimize etmeyi;
 • Bağlantı kurmayı;
 • Sosyal medya stratejileri geliştirmeyi;
 • Genel web sitesi mimarisini iyileştirmeyi içerebilir.

Bu yüzden Ankara kurumsal SEO eğitimi, özellikle kuruluşa bağlı olarak değişiklik gösterir ve çoğu program, arama motorlarının nasıl çalıştığına ve daha iyi görünürlük için, bir web sitesinin nasıl optimize edileceğine ilişkin temel bilgileri öğretir.

Kimler Kurumsal SEO Eğitimi Alabilir?

Kurumsal SEO eğitimi; çalışanların bir şirketin web sitesini arama motorları için nasıl optimize edeceklerini öğrenmelerine yardımcı olan bir süreçtir. Eğitim genellikle anahtar kelimelerin nasıl araştırılacağı, etkili metinlerin nasıl yazılacağı ve ilerlemeyi izlemek için analitiğin nasıl kullanılacağı gibi konuları kapsar.

Bunun yanında, Ankara kurumsal SEO eğitimi; bir şirketteki herkes için geçerlidir. Bir şirketteki herkes, şirketleri eğitim için ödeme yapmayı kabul ettiği sürece, SEO eğitimine katılabilir.

Tipik olarak; şirketin çevrimiçi varlığını (web sitesi ve sosyal medya hesapları dahil) denetlemekten ve yönetmekten sorunla olanlar, böyle bir eğitim programına katılanlar olacaktır.

Kurumsal SEO Eğitimi İçeriği Nelerden Oluşur?

Kurumsal SEO eğitiminin amacı; çalışanlara şirketin web sitesinin görünürlüğünü artırmak için, gerekli beceri ve bilgileri sağlamaktır.

Bu SEO eğitim programları genellikle;

 • Anahtar kelime araştırması;
 • Bağlantı oluşturma;
 • Sayfa optimizasyonu;
 • Arama motoru algoritmaları gibi konuları kapsar.

Çalışanlar, bir web sitesinin arama motorları için, nasıl optimize edileceğini anlayarak, sitenin SERP’lerdeki sıralamasını iyileştirmeye yardımcı olabilir, bu da daha fazla web trafiğine ve daha yüksek dönüşümlere yol açabilir.

Bunun yanında Ankara kurumsal SEO eğitimi programı; çalışanlara şirketin web sitesi sıralamasını iyileştirme fırsatlarını nasıl belirleyeceklerini, etkili bir arama motoru optimizasyonu (SEO) stratejisi oluşturup yürüteceklerini ve ilerlemeyi, sonuçları nasıl izleyeceklerini öğretmeye yardımcı olacaktır.

Tüm bunlara ek olarak, kurumsal SEO eğitimi; çalışanların web analitiğinin temellerini ve web sitelerinin SEO çalışmaları hakkında bilinçli kararlar vermek için, verileri nasıl kullanacaklarını anlamalarına yardımcı olacaktır.

Kurumsal SEO Eğitiminin Avantajları Nelerdir?

Firmaların Ankara kurumsal SEO eğitimi almaları, birçok avantajı da beraberinde getirecektir.

 • Çalışanların web içeriğinin arama motorları için nasıl optimize edileceğini daha iyi anlarlar.
 • Optimizasyonun amacının anlaşılması, şirketin web sitesi için artan görünürlük ve trafik sağlayacaktır.
 • SEO tekniklerinde deneyimli çalışanların hem arama motoru hem de site ziyaretçileri için ilgi çekici içerik oluşturma olasılığı daha yüksek olur.
 • İlgi çekici içerik oluşturmak aynı zamanda, şirketin çevrimiçi pazarlama çabaları için, daha yüksek yatırım getiri sağlayacaktır.

Bir şirketin çalışanlarının SEO eğitimi alması; SEO ile ilgili sorunları gidermek ve iyileştirilebilecek potansiyel alanları belirlemek için daha donanımlı olacakları anlamına gelecektir.

Kurumsal SEO Eğitimi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kurumsal SEO eğitimi almak, birçok kurumsal firma için çok önemlidir. Ancak kurumsal SEO eğitimi alırken, bazı noktalara dikkat etmek, o eğitimin daha faydalı olmasını sağlayacaktır.

 • Eğitmenin nitelikleri, kursun maliyeti ve kurs içeriği önemlidir.
 • Eğitmenin nitelikleri; SEO deneyiminin yanı sıra, öğretim deneyimini de içermelidir. Dersin maliyeti makul, ders içeriği kapsamlı olmalıdır.
 • Eğitmenler; arama motorlarının nasıl çalıştığını derinlemesine anlamalı ve arama motoru algoritmalarındaki en son değişiklikler konusunda güncelliklerini koruyor olmalıdır.
 • Web sitenizin sıralamasını iyileştirmek için, SEO tekniklerini nasıl kullanacağınızı doğru şekilde öğretebiliyor olmaları gerekir.

Tüm bu kriterlere bakıldığında, Ankara kurumsal SEO eğitimi alırken; eğitim ve SEO konusunda deneyimi ve ayrıca kanıtlanmış bir başarı sicilimizin olduğunu görebilirsiniz. Bunun yanında müşterilerimizin; satışları artırmak mı, müşteri adaylarını artırmak mı gibi şirket hedeflerini çok iyi belirleyerek, doğru anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini hedefine alarak eğitimler sunulur.

Kurumsal SEO Eğitimi Nasıl Verilir?

Ankara kurumsal SEO eğitimi verirken, bazı adımları izlemek önemlidir. Bu yüzden kurumsal SEO eğitimi vermenin ilk adımı olarak, tüm çalışanların SEO’nun temellerini anlamasını sağlamak gerekir.

 • SEO’nun temellerini anlamak; SEO’nun ne olduğuna ve nasıl çalıştığına dair bir genel bakış sağlayarak yapılır.
 • Çalışanlar, SEO hakkında temel bir anlayışa sahip olduktan sonra, onlara şirketlerinin web sitesi sıralamasını iyileştirecek, belirli teknikleri öğretmeye başlarız.
 • Belirli teknikleri öğretmenin yolu, belirli tekniklerin diğer şirketler için nasıl çalıştığını göstermek için vaka çalışmalarını kullanmaktır.

Kurumsal SEO eğitimi; bir SEO şirketi ya da başka bir kuruluş tarafından sunulan bir sınıfa ya da seminere katılmasını sağlamaktır. Bir başka yol ise; bir SEO uzmanının gelip çalışanlara bir sunum yapması şeklinde gerçekleştirilir.

SEO uzmanı daha sonra çalışanların sahip olduğu soruları yanıtlayabilir. Ek olarak SEO uzmanı, her çalışana sunum sırasında öğrendiklerini özetleyen bir kılavuz ya da çalışma kağıdı sağlayacaktır.

Kurumsal SEO Eğitimi Neden Önemlidir?

Birçok işletme, arama motoru optimizasyonu (SEO)’nun öneminin farkında değil.  Bu, özellikle kapsamlı bir SEO kampanyasına yatırım yapmak için, zamana veya kaynağa sahip olmayan küçük işletmeler ve yeni başlayanlar için geçerlidir.

Ankara kurumsal SEO eğitimi, bu işletmelere çevrimiçi varlıklarını bir sonraki seviyeye taşımak için, ihtiyaç duydukları bilgi ve araçları sağlayabilir. Kurumsal SEO eğitimi sayesinde; iyi yürütülen bir SEO kampanyası, bir şirketin web sitesine daha fazla trafik çekecektir.

Kurumsal SEO Eğitimi Kurumlara ve Çalışanlara Ne Veriyor?

Birçok kuruluş, artık web sitelerin arama motoru sıralamasını ve görünürlüğünü iyileştirmek için, kurumsal SEO eğitimine yöneliyor. Kurumsal SEO eğitiminin genel amacı; şirketin web sitesinin arama motorlarında görünürlüğünü ve sıralamasını iyileştirmek için, çalışanları gerekli bilgi ve becerilerle donatmaktır.

Bu, web sitesi içeriğini optimize etme, web sitesi mimarisini iyileştirme e bağlantı kurma, sosyal medya stratejileri geliştirme gibi çeşitli tekniklerle başarılabilir.

 • Çalışanlarınız web sitelerini sizin adınıza optimize etmek için, daha donanımlı olur ve bu da trafiğin artmasına ve daha iyi sıralamalara yol açar.
 • Kapsamlı bir program, şirketinizin rekabette öne çıkmasına ve çevrimiçi imajını iyileştirmesine yardımcı olabilir.
 • İyi organize edilmiş bir kurumsal SEO programı, uzun vadede zaman ve para kazandıracaktır.
 • Çalışanlar; işleriyle en alakalı anahtar kelimeleri nasıl belirleyebileceklerini, bu anahtar kelimeleri web sitelerinde nasıl kullanacaklarını ve SEO çabalarının sonuçlarını nasıl izleyeceklerini de öğrenirler.

Bunun yanında Ankara kurumsal SEO eğitimi; çalışanların arama motorlarının nasıl çalıştığını ve bu ilgiyi şirketlerinin web sitesinin görünürlüğünü artırmak için nasıl kullanacaklarını anlamalarına yardımcı olur.

Kapsamlı bir SEO eğitim programı; çalışanlara bir şirketin web sitesini arama motoru görünürlüğü için optimize etme beceri ve bilgisini sağladığından oldukça önemlidir ve kurumsal olarak, işletmelerin daha kolay büyümesini sağlar.

SSS

Kurumsal SEO eğitimi buna değer mi?

Kurumsal SEO eğitiminin etkinliği; şirketin sektörü, büyüklüğü ve mevcut çevrimiçi varlığı dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olduğundan, kesin bir cevap verilemez.

Geleneksel SEO ve Kurumsal SEO arasında fark var mı?

Kurumsal SEO, trafiği ve ideal olarak geliri artırmak için ir şirketin web sitesini arama motorları için optimize etmeye odaklanır. Geleneksel SEO ise; arama motoru sonuç sayfalarında, daha üst sıralarda yer almak için, belirli anahtar kelimeler ya da kelime öbeklerini kullanarak, web sitesini optimize etmeye odaklanır.

Kurumsal SEO eğitimi örnekleri nelerdir?

Kurumsal SEO eğitimi örnekleri arasında; bir eğitmenin şirketin ofisine geldiği ve çalışanlara eğitim verdiği yerinde eğitimdir. Bir başka eğitim türü; çalışanların video izlediği ya da egzersizleri çevrimiçi olarak tamamladığı çevrimiçi eğitimlerdir. Bazı şirketler, şahsen ya da çevrimiçi olarak katılabilecekleri kurumsal SEO eğitim kursları sunabilir.

Ankara SEO Uzmanı

Site dışı SEO