Veeam Backup Avantajları Nelerdir?

0
620

Ratmir Timashev ve Andrei Baronov tarafından 2006 yılı itibariyle kurulan Veeam, kuruluşunun hemen ardından özel yazılım ve programları ile dikkat çekmeyi başardı. Şirketin en çok tercih edilen ve kullanılan programlarından birisi ise Veeam Backup. Peki, Veeam Backup avantajları neler?

Veeam Backup avantajları neler? Neden tercih edilmeli?

Veeam Backup yeni teknolojiler kullanılarak üretilen bir program. Yedekleme, geri yükleme ve koruma gibi pek çok farklı özelliği ile geleneksel programlardan ayrılıyor. Sunucu odaklı çalışan ve işletmelerin iş yükünün alarak işletmelere güven veren, yedekler ile sorunsuz bir şekilde hizmet imkanı sunan Veeam Backup, böylece risklerin de minimuma inmesini sağlıyor. Dünya genelinde üst düzey şirketler başta olmak üzere yedekleme ve güvenlik konusunda ihtiyaçlarda ilk seçeneklerden bir tanesi olan Veeam Backup, uygun fiyatlandırması ve sunmuş olduğu üstün hizmetleriyle de bu konuda fark yaratmayı başarıyor. Hizmetleriyle alanının en iyi uygulamalarından bir tanesi olmayı başaran ve çeşitli alanlarda ödül kazanan Veeam Backup avantajları nelerdir ve neden tercih edilmelidir konusunda sürekli araştırılan uygulamaların başında geliyor. 

Veeam Backup avantajları nelerdir?

Dijital dönüşümün bir başlangıcı olarak işletmelerin güvenli bir şekilde online dünyada yer almasını sağlayan Veeam Backup, çok kapsamlı bir program olduğundan dolayı avantajlarıyla da cazip ve kapsayıcı çözümler sunuyor. Verinin olduğu her alanda kullanılabilen uygulama; yedekleme, güvenli bir şekilde koruma, geri yükleme ve anlık takip gibi pek çok farklı fırsattan yararlanmasını sağlıyor. 

Aracısız ve anlık hizmet

Veeam Backup, işletmeler için koruma, çoğaltma, kurtarma ve yedekleme gibi pek çok farklı alanda hizmet veriyor. Böylece işletmelerin tek bir merkez üzerinden yönetim imkanı olurken bu alanda kalitesini ve güvenilirliğini de kanıtlamaya başarmış uygulama sayesinde riskler minimuma düşürülüyor. Aracısız bir şekilde hizmet veren Veeam Backup, kurtarma seçeneklerindeki alternatifleriyle ihtiyaca yönelik çözümler sunabiliyor.

Yerleşik gelişmiş çoğaltma!

Veeam Backup avantajları arasında en çok dikkat çeken detaylardan bir tanesi de yerleşik gelişmiş çoğaltma desteği. Özellikle çok fazla sayıda sunucu ile çalışan kullanıcılar, her bir sunucu için özel ayarlar yapmak yerine tek bir sunucu üzerinde gerçekleştirdiği optimizasyonlar ile tüm sunucularında aynı ayarları kolay bir şekilde çoğaltarak kullanılabiliyor. Bu bakımdan yerleşik gelişmiş çoğalma özelliği ile sunucu bazında eşsiz bir çözüm sunmayı başaran Veeam Backup, geleneksel ve eski yedekleme araçlarının başaramadığı işlerde üstün performans ve hızlı işlemleri ile dikkat çekiyor.

Dosya seviyesinde kurtarma

Veeam Backup’ın yetenekli olduğu Bir diğer konu ise anında dosya seviyesinde kurtarma fırsatı sunabilmesi. Geleneksel uygulamalar Windows ya da Linux odaklı çalışırken Veeam Backup  sayesinde herhangi bir işletim ya da dosya sistemi önemli olmaksızın tüm veriler ve işletim sistemlerinde destek elde edilebiliyor. Eş zamanlı kontrol ve müdahale imkanı sunan uygulama, gerekli durumlarda dosya seviyesinde kurtarma şansı yaratıyor. Böylece tüm sunucuya yönelik müdahale gerektirmeyen durumda da mevcut yedeklemeler üzerinden dosya bazlı geri yüklemeler kolay ve hızlı bir şekilde yapılabiliyor.

Patentli otomatik kurtarma doğrulaması

Yedekleme ve kurtarma yazılımları için en büyük risklerden ve tedirginlik yaratan durumlardan birisi alınan yedeklerin sağlık durumu. Bu konuda özel bir yazılım geliştirerek patentli otomatik kurtarma doğrulaması hizmetini aktif hale getiren Veeam Backup, alınmış olan mevcut yedeklerin sağlık durumunun ihtiyaç duyulduğu anda kontrol edilmesine imkan tanıyor. Üstelik geri yükleme ve kurtarma seçenekleri aşamasında otomatik olarak arka planda kurtarma doğrulaması yapan Veeam Backup, kullanıcıların güven içerisinde verilerini yeniden yüklemesini ve kullanmasını mümkün hale getiriyor.

15 dakikada hızlı kurulum

Veeam Backup avantajları nelerdir konusunda kullanıcıları en çok heyecanlandıran konuların başında ise hızlı kurulum fırsatı yer alıyor. Uygulamanın kullanmak istenmesi halinde kendi kendine kurulum yapan uygulama ile 15 dakika içerisinde güvenli bir şekilde hizmete geçiş yapılabiliyor. Uygulamalarda ve yedekleme araçlarında özellikle sunucular söz konusu olduğunda çok uzun süreler kurulum işlemlerinin yapılması gerekirken Veeam Backup bu aşamada da sektörde neden lider olduğunu tüm kullanıcı ve şirketlere kanıtlıyor.

İstatistiklerle Veeam Backup Avantajları

Veeam tarafından açıklanan 2021 yılı sonu raporlarına göre Veeam Backup kullanmaya başlayan kullanıcıların uygulamaya bakış açısı ve kullanım istatistikleri şöyle;

Yüzde 96 oranında geri kazanım

İşletmelerinde Veeam Backup programına geçiş yaparak geri kazanımlar elde eden şirketlerin daha fazla geri kazanım elde ediyor. Standart programların bu alandaki oranı yüzde 76 olurken yeni program ile birlikte geri kazanımlar, kurtarma süresi hedefi gibi konularda hizmet seviyesinde oran yüzde96’ya çıkmış durumda.

Yüzde 83 daha güvenli 

Veeam Backup kullanmaya başlayan işletmeler, uygulamanın sunduğu güvenlik seçenekleri sayesinde eski yazılımlara nazaran yüzde 83 oranında memnuniyet bildirmiş durumda. Yeni uygulamaya geçiş ile birlikte kendilerini daha fazla güvende ve rahat hisseden işletmeler bu alandaki zaman ve iş kaybını da önleyerek verimlilik elde edebiliyor.

Yüzde 89 oranında memnuniyet

Dünya genelinde uygulamayı kullanan kişilerin yüzde 89’u uygulamanın sunduğu özelliklerden ve verimlilikten dolayı memnuniyet yaşıyor.

Yüzde 91 oranında tavsiye

Uygulamayı kullanan kullanıcıların çevresine ve tanıdıklarına uygulamayı önerme oranında ise yüzde 91 gibi yüksek bir orana ulaşılmış. Kullanıcılar uygulama ile elde ettikleri avantajlar sayesinde büyük bir sorumluluktan kurtulurken, aynı zamanda olası sorun ve arızalarda da uygulamanın sunmuş olduğu avantajlar ile kolay bir şekilde hizmet vermeye kesintisiz bir şekilde devam edebiliyor. 

Veeam Backup ile yedekleme ve kurtarmada yenilikçi çözüm

Veeam Backup avantajları; yüksek hızda kurtarma, veri kaybını önleme, doğrulanmış kurtarılabilir yedek, tam görünürlük ve anlık kontrol gibi pek çok farklı konuda oldukça dikkat çekici. Dünya genelinde 400 bini aşkın kurumsal firma tarafından tercih edilen uygulama üstelik beklentilere göre sürekli güncellenerek yenileniyor. Her geçen gün ihtiyaca yönelik çözümler sunmayı başaran uygulama güvenli bir şekilde hizmetin verilmesi gerektiği her alanda ihtiyaçlara cevap vermeyi başarıyor.

Türkiye’de Venitron güvencesiyle Veeam Backup avantajları sizleri bekliyor!

Türkiye’de dijital çözümleri ile en dikkat çeken ve ön plana çıkmayı başaran Venitron, sunmuş olduğu hizmetleri Veeam Backup gibi yeni teknolojiler ile destekliyor. Kurulum ve teknik destek gibi pek çok farklı konuda müşterilerini her zaman bilgilendiren ve ihtiyaç duyulduğu anda müdahaleler ile çözümler sunan Venitron’u tercih ederek veri güvenliği, yedekleme ve kurtarma konusunda profesyonel bir destek alabilirsiniz.

Sunucu ya da projelerinizin türü ne olursa olsun veri yedekleme konusunda uygun bir çözüm elde edebileceğiniz Veeam Backup, Türkiye’de sayılı firmalar tarafından destekleniyor. Sektörel gelişmelere açık ve teknolojinin her zaman takibinde olarak teknolojinin gücünden yararlanan Venitron, müşterilerine sunmuş olduğu yenilikçi ve güçlü çözümler ile güvenli bir şekilde dijital dönüşümün gerçekleşmesini sağlıyor. Domain ve hosting başta olmak üzere dijital dünyada var olabilmek için gerekli olan tüm hizmetleri bünyesinde barındıran Venitron ile yeni bir dönüşüm fırsatı sizleri bekliyor.

Veeam Backup  başta olmak üzere sorunlarınızda ya da merak ettiğiniz tüm konularda hemen Venitron müşteri temsilcileri ile görüşme başlatabilir, destek alabilirsiniz.