Ücretsiz En İyi WordPress Temaları

0
354

Bu yazımızda sizler için kullanabileceğiniz ücretsiz en iyi WordPress temalarını bir liste halinde oluşturduk. Çeşitli tasarımlar bulunan bu 10 temalık listemizde sizlere kısaca bilgiler vermek istiyoruz.

Gelin hep birlikte inceleyelim ücretsiz en iyi WordPress temaları nelermiş.

1. News Portal

News Portal dikkat çekici bir tasarıma sahip olan, kullanışlı ve sade bir WordPress dergi temasıdır. Bu portal temasını özellikle dergi, gazete gibi sitelere uygun olsa da kişisel blog için de oldukça uygun bir temadır.

News Portal çeşitli birçok özelliğe ve bileşene sahip olan duyarlı bir temadır. Temada çeşitli demo seçenekleri, özel 404 sayfası, başlık düzenleri, özel bileşenler ve canlı önizleme gibi birçok özellik mevcuttur.

News Portal temasını kişisel veya kurumsal ihtiyaçlarınıza göre istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Tema ayrıca e-ticaret sistemi olan WooCommerce ile de uyumludur.

News Portal temasını detaylı olarak buradan inceleyebilirsiniz.

2. Virtue

Temiz ve modern bir tasarıma sahip olan Virtue, hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar için Bootstrap tabanlı kodlanmış popüler bir temadır. Virtue ile e-ticaret, ajans ve blog gibi dilediğiniz internet sitesini kurabilirsiniz.

Temada yer alan en güzel özelliklerden biri de Schema entegrasyonuna sahip olmasıdır. Bu özellik sayesinde arama motorları sitenizde daha verimli tarama yapar ve sonuç sayfalarında hızlıca yükselmenizi sağlar.

Virtue temasını detaylı olarak buradan inceleyebilirsiniz.

3. Colormag

WordPress dünyasında ücretsiz olarak en çok kullanılan temalardan birisi de Colormag’dir. Bu temayı dilediğiniz internet sitesi için kullanabilirsiniz. Colormag mobil için de tam duyarlı bir temadır.

Tema, renk, tipografi, özel bileşenler ve özel bileşen konumlarına sahip olmanın yanında sizlere tek tık ile demo kurulum desteği sunmaktadır. Ayrıca tema e-ticaret sistemi WooCommerce ile tam uyumlu olarak çalışmaktadır. Elementor desteği de bulunan Colormag, SEO uyumu ile de dikkat çekmektedir.

Colormag temasını detaylı olarak buradan inceleyebilirsiniz.

4. Hestia

Modern ve şık bir tek sayfa tasarıma sahip olan Hestia, ücretsiz en iyi WordPress temalarından birisidir. Profesyonel ve şık bir görünüme sahip olan Hestia’yı özellikle kurumsal işletmeler ve ajanslar için tavsiye edebiliriz.

Elementor sayfa oluşturucu ile uyumlu olan bu tema özelleştirilmesi ve düzenlemesi kolay bir temadır. Hestia’yı öne çıkaran en önemli özellikleri ise; SEO dostu, mobile duyarlı, WooCommerce uyumlu ve mega menülere sahip olmasıdır.

Hestia temasını detaylı olarak buradan inceleyebilirsiniz.

5. Neve

Sade ve minimalist bir tasarıma sahip olan Neve, sahip olduğunuz her türden web sitesine rahatlıkla uyacak bir temadır. Neve, sade olmasının yanında geliştirilebilir birçok özelliğe de sahiptir.

Son derece hızlı olan bu tema ayrıca SEO dostudur. Hemen hemen bütün sayfa kurucuları ile uyumlu olan bu tema sahip olabileceğiniz ücretsiz en iyi WordPress temalarından birisidir.

Neve temasını detaylı olarak buradan inceleyebilirsiniz.

6. Spacious

Yine temiz ve minimalist bir tasarıma sahip olan bu temayı dilediğiniz internet sitesini kurmak için kullanabilirsiniz.

Hazır sayfa düzenleri, şablonlar ve özel widgetler ile bu tema sizi kendisine hayran bırakacak. Özel bir kaydırıcı alanına sahip olan Spacious, ayrıca WooCommerce desteğine de sahiptir.

Spacious temasını detaylı olarak buradan inceleyebilirsiniz.

7. MH Magazine Lite

MH Magazine Lite dilediğiniz web sitesine uygun bir tema olsa da özellikle dergi ve gazete siteleri için birebirdir. Bütün tarayıcılar tarafından tam uyumlu çalışan bu tema birçok özelliğe de sahiptir.

Bu temanın sunduğu özel kaydırıcı alanı, özel reklam yerleşimleri, sürükle-bırak tasarım modülleri, özel widgetler gibi çeşitli özellikler ile dinamik ve harika bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

MH Magazine Lite temasını detaylı olarak buradan inceleyebilirsiniz.

8. The Minimal

Adının hakkını veren The Minimal, ücretsiz en iyi WordPress temalarından birisidir. Özellikle blog sahipleri ve yazarların kullanacağı bu sade ve modern tema çeşitli özelliklere sahiptir.

Özellikle blog ile uyumlu bileşenleri ile web sitenizi dilediğiniz gibi düzenleyebilir, ziyaretçilerin içeriklerinizi rahat bir şekilde okumasını sağlayabilirsiniz. Tema ayrıca SEO dostu bir yapıya da sahiptir.

The Minimal temasını detaylı olarak buradan inceleyebilirsiniz.

9. Storefront

Ücretsiz en iyi WordPress temaları listemizde kesinlikle yer alması gereken Storefront, WooCommerce ekibi tarafından geliştirilen bir e-ticaret temasıdır. Bu nedenle Storefront ile çevrimiçi mağazanızı kolayca açabilir hemen satışlarınıza başlayabilirsiniz.

Tamamen WooCommerce uyumlu bir tema olduğu içi sayfalarınıza abonelik ve rezervasyon, dinamik fiyat tablosu gibi çok çeşitli dinamik özellikler ekleyebilirsiniz.

Storefront temasını detaylı olarak buradan inceleyebilirsiniz.

10. Zigcy Lite

Ücretsiz en iyi WordPress temaları listemizin sonunda yer alan Zigcy Lite, zarif ve şık bir tasarıma sahip olan özel bir e-ticaret temasıdır. Kullanıcı dostu bir yapıya sahip olan bu tema ayrıca hız ve SEO açısından da mükemmel bir temadır.

Moda, mobilya ve elektronik şeklinde 3 adet demoya sahip olan bu temanın dilediğiniz demosunu tek tık ile kolayca kurabilirsiniz. WooCommerce ile tam uyumlu olarak çalışan bu tema ayrıca birçok özelleştirilebilir ayara ve alana sahiptir. Tema özellikle e-ticaret alanında bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Zigcy Lite temasını detaylı olarak buradan inceleyebilirsiniz.

Sizler de “Ücretsiz En İyi WordPress Temaları” yazımız ile ilgili düşüncelerinizi ve merak ettiklerinizi bizlere yorumlar üzerinden iletebilirsiniz.