Tiktok Video İndirme Nasıl Yapılır?

0
1997

Tiktok’tan bir video indirmek istiyorsanız, bunu yapmanın birkaç farklı yolu vardır. İlk yol; uygulamayı açmak ve istediğiniz videoyu aramaktır. Bulduğunuzda, video oynatıcıyı açmak için üzerine dokunun.

Kullanıcıların uygulama üzerinden kısa videolar kaydetmesini ve başkalarıyla paylaşmasını sağlayan bir uygulama olan Tiktok, son yıllarda giderek daha popüler hale geldi.

Uygulama hem IOS hem de Android işletim sistemine sahip cihazlar için kullanılabilir. Kullanıcılar dans ederken, şarkı söylerken ya da başka şeyler yaparken, kendi kısa videolarını kaydedebilirler. Daha sonra bu videoları Tiktok ya da diğer sosyal medya platformlarında paylaşabilirler.

Tiktok Videosu Nedir?

Uygulamada başkalarıyla kısa videolara oluşturmak ve paylaşmak için kullanılan sosyal medya uygulaması olan Tiktok, kısa sürede birçok kullanıcıya ulaşan bir sosyal medya platformudur.

 • Videolar en fazla 60 saniye uzunluğunda olabilir ve her şey hakkında olabilir.
 • Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğinin yanı sıra, videolardan kullanılabilen filtreleri ve efektleri vardır.
 • Uygulama özellikle, dudak senkronizasyonu videoları ve kısa skeçler de dahil olmak üzere, yaratıcı içeriğiyle popülerdir.

Uygulama en çok gençler ve genç yetişkinler arasında popülerdir. Genellikle komik ya da yaratıcı videolar paylaşmak için kullanılır. Tiktok videoları genellikle ortalama 15 saniye uzunluğundadır ve kullanıcılar bunlara müzik ya da filtre ekleyebilir.

Bu yüzden yeni bir Tiktok kullanıcısı, Tiktok video indirme nasıl yapılır konusunu merak ediyor olabilir. Bu konuda bazı aşamaların geçilmesi ve özelliklere dikkat edilmesi önemlidir.

Tiktok Videosu için Hesap Açmak Gerekli mi?

Tiktok videoları oldukça geniş bir ürün yelpazesine dayanıyor. Dans edenler, şarkı söyleyenler, hayvan kostümleriyle skeç yapanlar, influencerler ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

Tiktok uygulamasında yeni olan birçok kişi, Tiktok video indirme nasıl yapılır konusunu merak edebilir. Tiktok videolarını görüntülemek için, herhangi bir hesap açmanıza gerek yoktur.

Ancak kendi videolarınızı oluşturmak ya da bulduğunuz videoları paylaşmak istediğinizde, hesap açma zorunluluğu vardır. Hesap oluşturmak ücretsiz olup, yalnızca bir kullanıcı adı ve parola gerektirir.

Tiktok uygulaması hem App Store’dan hem de Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir ve kullanmak için, herhangi bir giriş bilgisi gerektirmez. Kullanıcıların video izlemek için bir hesap oluşturmaları gerekmez ancak, diğer kullanıcıları takip etmek, video paylaşmak ve daha fazlası için Facebook ve Twitter hesaplarıyla giriş yapma özelliğine sahiptir.

Tiktok Hesabı Nasıl Açılır?

Her ne kadar Tiktok videolarını seyretmek için bir hesaba ihtiyacınız olmasa da kendi videolarınızı yayınlamak ve farklı paylaşımlarda bulunmak için, bir Tiktok hesabı açmanız gerekir.

Tiktok hesabı açarken;

 • IOS ve Android işletim sistemine göre Tiktok uygulaması cihaza indirilir.
 • Tarayıcıya Tiktok yazılarak, uygulama telefona indirilir ve indirilen uygulamadan profil kısmına gelinerek kayıt işlemi yapılır.
 • Ekrana gelen şıklarda Facebook, Twitter ya da Google ile devam et seçeneklerinden biri tercih edilir ve hesabınız için oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılarak, uygulamada hesabınızı açmış olursunuz.

Aynı zamanda uygulama için kayıt işlemi dışında; telefon ya da e-posta üzerinden de kayıt işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Telefon üzerinden giriş yaptığınızda, doğrulama kodunu ilgili alana girerek, kayıt işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekir.

Bunun yanında Tiktok video indirme nasıl yapılır konusunda işlemlerin doğru şekilde yapılması, işlemlerin daha hızlı şekilde yapılmasına olanak tanıyacaktır. Bu yüzden video indirme işlemindeki tüm adımları, dikkatli gerçekleştirmek önemlidir.

Tiktok Videosu Nasıl Yüklenir?

Bir Tiktok videosu yüklenebilmesi için, ilk olarak kullanıcının Tiktok hesabı açması ya da mevcut olan hesabına giriş yapması gerekiyor. Kullanıcı oturum açtıktan sonra, uygulamanın “yükle” bölümüne giderek, cihazın fotoğraf kitaplığından bir video seçebilir.

Kullanıcı “yükle” butonunu seçmeden önce, video için bir başlık ve açıklama yazmalıdır. Video daha sonra işlenecek ve herkese açık olarak izlenebilecektir. Tiktok video indirme nasıl yapılır konusunda adımların doğru şekilde atılması önemlidir.

Bazı durumlarda Tiktok videolarının sağ alt kısmında “kaydet” seçeneği görülmez. Bunun anlamı, seçtiğiniz Tiktok videosunun kaydedilmeye açık olmadığını, indirme işleminin engellendiğini gösterir.

Bunun dışında IOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlarda, yerleşik ekran kaydetme uygulaması vardır. Bu uygulamaları kullanarak, videolarınızı hızlı şekilde arşivinize ekleyebilirsiniz.

Tiktok Videosu Yüklerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sosyal medya platformlarını kullanan ve paylaşımlarını herkesin görmesini isteyen birçok kişi, Tiktok video indirme nasıl yapılır konusunu merak ederken; Tiktok videolarını yüklerken, bazı noktalara dikkat edilmesi gerektiğini bilmelidir.

 • Video içeriği önemlidir. Videolara tüm kitlelere uygun olmalı ve herhangi bir müstehcen içerik sunmamalıdır.
 • Videolar yaratıcı ve ilgi çekici olmalı, sadece günlük aktivitelerin sıkıcı bir kaydı olmamalıdır.
 • Videonun kaliteli olması gerekir. Videolara net ve iyi aydınlatılmış olmalıdır. Bulanık ya da pikselli olmamalıdır.
 • Videolarda çözünürlüğe dikkat edilmelidir. En iyi sonuçlar için videolar HD ya da en az 720p olarak yüklenmelidir.

Tüm bunların yanında Tiktok videolarının sürelerine dikkat edilmelidir. Videolar 1 dakikadan uzun olmamalı ve ideal olarak daha kısa olmalıdır.

Tiktok Videosu Nasıl Yapılır?

Tiktok takipçileri, Tiktok video indirme nasıl yapılır konusunun yanında, Tiktok videosu yapma konusunu da merak edebilir. Tiktok videosu yapmak oldukça basit bir işlemdir.

İlk olarak, videonuzu temel alacak ilginç bir konu ya da fikir bulmanız gerekir. Bir konuya karar verdikten sonra, video için bir senaryo ya da storyboard bulmanız önemlidir.

Bundan sonraki işlemler ise; telefonunuzu ya da başka bir cihazı kullanarak, videonuzu çekmenizdir. Son olarak videoyu düzenlemek ve istediğiniz herhangi bir müzik ya da ses efektini eklemelisiniz.

Videonuzu Tiktok’a yüklemek istiyorsanız, muhakkak Tiktok hesabı açmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra, çektiğiniz videoyu sayfanıza yükleyerek, diğer kullanıcıların paylaşımına açabilirsiniz.

Tiktok Uzun Video Nasıl Yapılır?

Tiktok takipçileri, Tiktok video indirme nasıl yapılır dışında Tiktok videolarının süresi konusunda da tereddüt yaşayabilir.

 • Tiktok video yayınlama süresi, en fazla 60 saniyedir.
 • Talepler doğrultusunda en fazla 3 dakikalık yayınlar yapılabilir.

Ancak Tiktok videolarının 180 dakika oynatılması konusunda herhangi bir güncelleme olmadığını da bilmek önemlidir. Tiktok uzun video yaparken; telefon ana ekranından kamera tıklanır ve video simgesine dokunulur.

Orta bölümdeki kırmızı kaydet butonuna basılarak, istenilen uzunlukta video çekilir. Ayarlar kısmından klip seçeneği tercih edilir ve klip hızı değiştirilerek, zaman uzatma sekmesinden, hız seçimi yapılabilir.

Hız için bir yüzde seçildikten sonra, hızı tersine çevir butonuna basılarak, işlem onaylandığında, videonuzu Tiktok’ta uzun süreli video olarak oynatabilirsiniz.

Tiktok’tan Video Silme Kolay mı?

Tiktok video indirme nasıl yapılır konusunun dışında, istenmeyen ya da yanlışlıkla yüklenmiş videoların silinmesi işlemi de merak edilebilir. Tiktok üzerinden video silmek oldukça kolaydır ancak, silme işlemiyle birlikte, yaptığınız işlemin geri dönüşü yoktur.

 • İlk olarak kullanıcı adı ve şifre kullanılarak Tiktok hesabına giriş yapılır.
 • Sağ alt köşede profil simgesine tıklanır ve yeni ekranda yüklenen tüm videolar görülür.
 • Silmek istediğiniz videonun üzerine gelerek, ekranın sağında bulunan 3 yatay çizgi simgesine dokunarak, “sil” işlemini başlatın.

Bu işlemi yaparken, silme işleminden emin olmanız gerekir. Çünkü yapılan işlemin geriye dönüşü yoktur. Bunun yanında Tiktok’ta aynı anda birden fazla videoyu silemiyorsunuz. Silmek istediğiniz her videoyu ayrı ayrı silmeniz gerekiyor.

SSS

Tiktok videosu farklı dillerde indirilebilir mi?

Tiktok uygulaması, sadece İngilizce içerik sunduğundan, farklı dillerde indirilemez. Ancak, diğer dillerde yayınlanan videoları ve bu videolar, çeşitli çeviriler sunuyor.

Tiktok videoları bilgisayara indirilebilir mi?

Tiktok videoları; video indirici gibi indirici uygulamaları, Tiktok Downloader gibi masaüstü ve web tarayıcı uzantısı kullanılarak bilgisayar üzerine indirilebilir.

Tiktok videoları yüksek kalitede nasıl indirilir?

Tiktok videolarının yüksek kalitede indirilebilmesi için; Tiktok için video indirici adlı bir uygulama kullanılabilir. Üçüncü taraf web sitesi kullanılarak yüksek kalitede indirme işlemi yapılabilir.

Google Sertifikalarım

E-ticaret Hakkında