Alan Adı Pazarlama Sektörü Nedir?

0
489

Popüler bir ticaret alanı olan alan adı pazarlama sektöründe ciddi gelirler elde edilmesi mümkün. Alan adı pazarlama sektörünü açacak olursak bu sektör standart fiyatlar ile alan adı satan hosting firmaları gibi bir yapıda değil.

Bir alan adı alıp bu tip platformlarda zaman içinde dolgun ücretlere satabileceğiniz gibi projeniz için uygun gördüğünüz alan adlarını farklı fiyatlar ile almanız mümkün.

Bu tip pazardaki firmalar çok farklı yöntemler ile çalışmaktalar. Bazı firmalar direkt olarak kendileri alan adı satarken bazıları da sadece olaya aracılık etmekteler.

Bu sektörde kuşkusuz akla gelen ilk ve en eski platformlardan biri olan Sedo firmasını söyleyebiliriz. Ülkemizde de bu işi yapan farklı firmalar mevcut.

Alan adı pazarını tıpkı emlak sektörü gibi düşünebilirsiniz. Burada değerli alan adları çok yüksek fiyatlara satılabiliyor. Öyle ki bu konuda bazı satışlar söz konusu ki rakamlar milyon dolarlar seviyesinde.

Aşağıdaki infografiğimizde bugüne kadar rekor seviyelerde satış rakamına ulaşmış bazı adresleri görebilirsiniz. Rakamları gördüğünüzde şaşırmayın zira önümüzdeki yıllarda daha büyük çapta satışların olacağı aşikardır.