En Popüler 10 WordPress Eklentisi

0
360

WordPress günümüzde internet dünyasının %35’ine hâkim olan popüler bir sistemdir. İçeriğinde bulunan binlerce tema ve eklenti sayesinde herkes tarafından sevilerek kullanılan bu sistemin kendi içerisinde de oldukça popüler eklentiler bulunmaktadır.

İşte bu En Popüler 10 WordPress Eklentisi yazımızda sizlere WordPress’te milyonlarca kişi tarafından kullanılan bu eklentileri tanıtmak istiyoruz. Gelin hep birlikte bu eklentileri inceleyelim.

Contact Form 7

En popüler 10 WordPress eklentisi yazımızın 1. sırasında Contact Form 7 eklentisi bulunmaktadır. Bu eklenti tam 5 milyon kişi tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

Basit ve kullanışlı bir eklenti olan Contact Form 7 ile kolayca bir iletişim formu oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu formu kısa bir kod ile iletişim sayfanıza ekleyebilir ve kullanıcılarınızdan geri dönüşler alabilirsiniz.

Contact Form 7 eklentisini buradan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Yoast SEO

En popüler 10 WordPress eklentisi yazımızın 2. sırasında Yoast SEO eklentisi bulunmaktadır. Bu eklenti tam 5 milyon kişi tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

Yoast SEO ile hem sitenizin hem de içeriklerinizin SEO optimizasyonlarını yapabilirsiniz. Özellikle yazılarınız konusunda sunduğu ipuçları ile kaliteli içerikler üretmenizi ve arama motorlarında hızlıca yükselmenizi sağlar.

Yoast SEO eklentisini buradan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Klasik Düzenleyici

En popüler 10 WordPress eklentisi yazımızın 3. sırasında Klasik Editör eklentisi bulunmaktadır. Bu eklenti tam 5 milyon kişi tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

WordPress’in yeni yazı editörünü sevmeyen kişiler için kesinlikle kullanmasını tavsiye ettiğimiz bu eklenti sayesinde eski klasik editöre dönerek yazılarınızı rahatça hazırlayabilirsiniz.

Klasik Düzenleyici eklentisini buradan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Akismet Spam Protection

En popüler 10 WordPress eklentisi yazımızın 4. sırasında Akismet Spam Protection eklentisi bulunmaktadır. Bu eklenti tam 5 milyon kişi tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

Akismet Spam Protection eklentisi sitenizin yorumlar ve iletişim formu bölümüne gelebilecek spam yorumları kendi veritabanına göre kontrol ederek yayınlanmasını engeller. Gelen bu yorumları sitenizin admin panelinde bulunan yorumlar kısmında görebilir ve içeriğine göre silebilir ya da onay verebilirsiniz.

Akismet Spam Protection eklentisini buradan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Elementor Website Builder

En popüler 10 WordPress eklentisi yazımızın 5. sırasında Elementor Website Builder eklentisi yer almaktadır. Bu eklenti tam 5 milyon kişi tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

Elementor Website Builder eklentisi sayesinde sürükle bırak yöntemi ile kolayca WordPress sitenizi şekillendirebilirsiniz. İçerisinde bulunan kütüphane de yer alan binlerce tasarım ve bileşen sayesinde harika tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Elementor Website Builder eklentisini buradan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

WooCommerce

En popüler 10 WordPress eklentisi yazımızın 6. sırasında WooCommerce eklentisi bulunmaktadır. Bu eklenti tam 5 milyon kişi tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

WooCommerce eklentisi sayesinde sitenizi bir e-ticaret platformuna dönüştürebilirsiniz. Sunduğu çeşitli özellikler sayesinde kolayca mağazanızı oluşturabilir ve satışlar yapabilirsiniz.

WooCommerce eklentisini buradan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Jetpack

En popüler 10 WordPress eklentisi yazımızın 7. sırasında Jetpack eklentisi bulunmaktadır. Bu eklenti tam 5 milyon kişi tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

Jetpack eklentisi sizlere site güvenliğinden hız ve yedeklemeye kadar çeşitli birçok alanda hizmetler sunmaktadır. Ayrıca içeriklerinizi otomatik bir şekilde sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanıza da olanak sağlar.

Jetpack eklentisini buradan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Really Simple SSL

En popüler 10 WordPress eklentisi yazımızın 8. sırasında Really Simple SSL eklentisi yer almaktadır. Bu eklenti tam 5 milyon kişi tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

Really Simle SSL eklentisi ücretsiz olarak sahip olduğunuz SSL eklentisinin gerekli ayarlarını otomatik olarak yapmaktadır. Eklenti sitenizin url yapısını direk https formatına çevirerek ziyaretçilerinizin gözünde güvenli bir konuma gelmenizi sağlar.

Really Simple SSL eklentisini buradan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Contact Form by WPForms

En popüler 10 WordPress eklentisi yazımızın 9. sırasında Contact Form by WPForms eklentisi yer almaktadır. Bu eklenti tam 4 milyon kişi tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

Contact Form by WPForms eklentisi ile kolay ve hızlı bir şekilde sürükle bırak yöntemi ile iletişim formları hazırlayabilirsiniz. Ayrıca bu eklenti sayesinde siteniz için gereken farklı form türlerini de hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Contact Form by WPForms eklentisini buradan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

WordPress Aktarıcısı

En popüler 10 WordPress eklentisi yazımızın son sırasında WordPress Aktarıcısı eklentisi yer almaktadır. Bu eklenti tam 4 milyon kişi tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

WordPress Aktarıcısı eklentisi sayesinde sitenizde bulunan yazıları, sayfaları, yorumları, kategorileri ve daha birçok alanı kolay bir şekilde farklı bir WordPress sitesine aktarabilirsiniz.

WordPress Aktarıcısı eklentisini buradan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Sizler de En Popüler 10 WordPress Eklentisi yazımız ile ilgili görüşlerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar üzerinden bizlere iletebilirsiniz.